În week-end-ul trecut grupele copiilor născuți în anii 2009,2010,2011 și 2012 de la AS Kinder Brăila au participat la turneul  “Sporting Junior Cup”, Galați , iar grupa copiilor născuți în anul 2013 a participat la turneul  “Junior Trophy” de la Panciu obținând clasări meritorii.

 A.S.Kinder Brăila-grupa 2009, pregatită de antrenorul Viorel Tănase, a jucat 4 meciuri în urma cărora s-a clasat pe locul I.

În primul meci, Kinder Brăila a câștigat cu 4-3 meciul cu echipa din Tulcea, golurile fiind marcate de: Trifan D., Ertrugrul D., Ciocan A., Bulancea D. În al doilea meci, Kinder Brăila a câștigat cu 2-1 meciul cu Medin, ambele goluri ale brăilenilor fiind marcate de Ciocan A.

În meciul 3, Kinder Brăila și Sporting Galați au terminat la egalitate, scor 1-1, golul brăilenilor fiind marcat de Trifan D. În ultimul meci, Kinder Brăila a învins pe L.P.S. Galați cu scorul de 2-1 prin golurile marcate de Brăguță Șt. și Ciocan A..

Lotul de jucători folosit de profesorul Viorel Tănase a fost următorul: Civu M., Seniuc I., Brăguță Șt., Ertrugul D., Trifan D., Ciocan A., Bulancea D., Stoica V., Lipan D., Ivan G., Crăciun D. și Avram P..

A.S. Kinder Băila-grupa 2010 pregatită de antrenorul Cristian Baltă a jucat tot un număr de 4 jocuri în urma cărora s-a clasat pe locul I:

                  1. Kinder Brăila – Bârlad 5-0

                  2. Kinder Brăila – C.S.M. Țăndărei 1-1

                  3. Kinder Brăila – L.P.S. Galați 6-1

                  4. Kinder Brăila – Sporting Galați 2-0

       Clasamentul final a fost următorul:

             1.Kinder Brăila

             2.Sporting Galați

             3.C.S.M. Țăndărei

             4.L.P.S. Galați

             5.Bârlad

Lotul de jucători folosit de antrenorul Cristian Baltă a fost următorul: Coman Rareș, Duțu Yannis, Necula Sebastian, Bratosin Andrei, Leaută David, Badea Patrick, Trifan Alexandru, Chiriță Petru, David Andrei, Cărbunaru David și Kati Metin.

A.S. Kinder Brăila – grupa 2011, antrenor Mihai Anghel a disputat 3 meciuri clasându-se pe locul I:

Kinder Brăila – A.C.S. Victoria Delta Tulcea 4-4 (Kati Metin, Roman Nicolas, Chirovan Alexandru și Gagu Rareș)

Kinder Brăila – Sporting Galați 9-0 (Gagu Rareș-3 goluri, Tureac Matei-3 goluri, Roșioru Ianis, Ionescu David și Panait David)

Kinder Brăila – L.P.S. Galați 5-1 (Kati Metin – 2 goluri, Roșioru Ianis – 2 goluri și Chirovan Alexandru.

    Clasamentul final:

      1. Kinder Brăila

      2. Delta Tulcea

      3. L.P.S. Galați

      4. Sporting Galați

La acest turneu, lotul folosit de antrenorul Mihai Anghel a fost următorul: Kati Metin, Gagu Rareș, Cațica Darius Ionuț, Ionescu David, Panait David, Roman Andrei Nicolas, Tureac Matei, Roșioru Ianis, Chirovan Alexandru.

A.S. Kinder Brăila – grupa 2012 pregătită de profesorul Cristi Ichim a disputat un număr de 3 meciuri iar la finalul competiției s-a clasat pe locul al III – lea.

    Meciuri grupa:

Kinder Brăila–Sporting Gl 3-1 (Giurgiu Răzvan -2 goluri și Șerban Alin)

Kinder Brăila–A.C.S.C. Cazasu 3-4 (Giurgiu Răzvan, Simion Andrei, Mîndrilă Darius)

   Meci locurile 3-4:

Kinder Brăila–Luceafărul Brăila 5-2 (Giurgiu Razvan -2 goluri, Șerban Alin , Simion Andrei, Mîndrilă Darius)

Lotul de jucatori: Gavrilă Luca, Budaș Paul, Simion Andrei, Stoica Robert, Arhip Sergiu, Mîndrilă Darius, Popa Vlad, Chivu Ștefan, Grozea Matei, Giurgiu Răzvan, Șerban Alin, Antrenor-Cristi Ichim.

A.S.Kinder Brăila a participat la turneul „Junior Trophy”, Panciu (copii născuți în anul 2012) cu grupa 2013 și a făcut parte din grupa A alături de Pumas Iași și Foresta Vidra.

În primul joc Kinder Braila a învins Foresta Vidra cu scorul de 7-1 iar marcatorii au fost: Răzvan Giurgiu – 3 goluri, Sebastian Lazar – 2 goluri,  Silviu Grecu și Robert Stoica.

În al doilea joc al grupei,  Kinder Braila – grupa 2013 a fost învinsă de Pumas Iasi-grupa 2012 cu scorul de  3-0.

Ocupând locul al doilea în grupă,  Kinder Brăila a jucat semifinala cu Kovaci Junior Panciu pierzând cu scorul de 5-3. Pentru Kinder au marcat Răzvan Giurgiu, Darius Mândrilă și Sebastian Lazar 1.

În finala mică, Kinder Brăila a învins pe Junior Focșani cu scorul de 4-0 prin golurile marcate de Răzvan Giurgiu-2 și Silviu Grecu-2 ocupând la finalul competiției locul al III – lea.

    Clasamentul final:

        1. Pumas Iași

        2. Kovaci Junior Panciu

        3. Kinder Brăila

Lotul de jucători folosit de profesorul Giurgiu Florin a fost următorul: Andrei Simion, Răzvan Giurgiu, Lazăr Sebastian, Mândrilă Darius,Stoica Robert, Silviu Grecu,  Stefan Chivu, Gabriel Anghel și Vlăduț Popa.

Distribuie postarea
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •