Silviu Mares 18 octombrie 2020

Sâmbătă după amiază, pe stadionul din Chiscani, s-a jucat meciul din etapa a VI-a din seria a II-a a Ligii a 3-a, între Sportul Chiscani și CS Făurei.

După o partidă echilibrată, meciul s-a terminat la egalitate, scor 1-1. Sportul Chiscani a deschis scorul în minutul 30 prin Valentin Vortolomei. Scorul la pauză a fost 1-0 pentru echipa din Chiscani, pe fondul unui joc slab al oaspeților.

Golul egalizator a fost marcat de Bănel Nicoliță, în minutul 61, după un șut din lateral, și o bâlbâială a portarului gazdelor, bară gol.

Sportul Chiscani: Tunea – Sima, V. Baciu, G. Chihaia, Vortolomei (min. 90+2 E. Ion), A. Crăciun, M. Iordache, M. Pascu, Cr. Pascu, V. Gheorghe (min. 67 I. Huțu), Cr. Ciocan

CS Făurei: D. Popescu – Păduraru, G. Niță, Șt. Banu, S. Agache, V. Apostol, Cr. Stoian, B. Nicoliță. F. Roată, Lungoci (min. 57 Mihai Ion), S. Nicoliță

După 6 etape, Sportul Chiscani a acumulat 5 puncte și a urcat pe locul 7, iar CS Făurei a rămas pe locul 9, cu două puncte. În etapa următoare, CS Făurei va juca pe teren propriu cu CSM Rm. Sărat, iar Sportul Chiscani se va deplasa la Bacău, pentru meciul cu CSM Bacău.