Echipa pregătită de Cristian Cezar Preda a încheiat sezonul 2020-2021 din seria A a Diviziei A la handbal feminin cu o nouă victorie, de data aceasta în fața celor de la HCF Piatra Neamț, echipă care se afla pe locul 2 înaintea acestei etape. Această victorie a echipei brăilene au făcut ca aceasta să se claseze pe locul 2, deși nu au drept de promovare în liga Națională. HC Dunărea II Brăila a câștigat la limită, scor 24-23 (11-12).

Și în acest meci Brăila a început bine și a condus cu 4 goluri, scor 8-4 în minutul 14. și 9-5 în minutul 17. În minutul 23 HCF Piatra Neamț a trecut la conducere, după cinci goluri consecutive, iar în minutul 28 avea 2 goluri avans, scor 10-12. Axinte a marcat pentru Brăila și scorul la pauză a fost 11-12.

Diana Gașpar a marcat primele 3 goluri din repriza a doua și a fost rândul Brăilei să conducă din nou pe tabela de marcaj. În minutul 45 HC Dunărea II s-a distanțat la 3 goluri, scor 18-15, dar în minutul 56 echipa din Piatra Neamț s-a apropiat la un gol, scor 23-22. Terciu a marcat pentru Brăila, iar nemțencele au mai marcat și ele o dată, iar scorul final a fost 24-23.

Pentru HC Dunărea II Brăila au marcat: Gașpar -7, Axinte-7, Terciu -5, Ichim -2, L. Surdu -1, Iordache -1 și Coteț -1.

HC Dunărea II Brăila a terminat pe locul 2 în seria A cu 22 de puncte și golaveraj 223-195.