Luni, 21 iunie, s-a stabilit şi programul Ligii Florilor din noul sezon, iar HC Zalău va fi primul adversar al handbalistelor de la HC Dunărea Brăila, într-un meci ce se va desfășura în Sala Polivalentă ”Danubius” Brăila.

Până la startul campionatului, în perioada 24 – 30 august va avea loc şi Cupa României.

Programul turului Ligii Florilor este următorul:

Etapa 1 (4 septembrie)

SCM Râmnicu Vâlcea – SCM Craiova
CSM Deva – Rapid București
SCM Gloria Buzău – CS Gloria 2018 Bistrița
CSM București – CSU Știința București
CS Măgura Cisnădie – Minaur Baia Mare
HC Dunărea Brăila – HC Zalău
CSM Slatina – CS Dacia Mioveni 2012

Etapa 2

SCM Craiova – CS Dacia Mioveni 2012
HC Zalău – CSM Slatina
Minaur Baia Mare – HC Dunărea Brăila
CSU Știința București – CS Măgura Cisnădie
CS Gloria 2018 Bistrița – CSM București
Rapid București – SCM Gloria Buzău
SCM Râmnicu Vâlcea – CSM Deva

Etapa 3

CSM Deva – SCM Craiova
SCM Gloria Buzău – SCM Râmnicu Vâlcea
CSM București – Rapid București
CS Măgura Cisnădie – CS Gloria 2018 Bistrița
HC Dunărea Brăila – CSU Știința București
CSM Slatina – Minaur Baia Mare
CS Dacia Mioveni 2012 – HC Zalău

Etapa 4

SCM Craiova – HC Zalău
Minaur Baia Mare – CS Dacia Mioveni 2012
CSU Știința București – CSM Slatina
CS Gloria 2018 Bistrița – HC Dunărea Brăila
Rapid București – CS Măgura Cisnădie
SCM Râmnicu Vâlcea – CSM București
CSM Deva – SCM Gloria Buzău

Etapa 5

SCM Gloria Buzău – SCM Craiova
CSM București – CSM Deva
CS Măgura Cisnădie – SCM Râmnicu Vâlcea
HC Dunărea Brăila – Rapid București
CSM Slatina – CS Gloria 2018 Bistrița
CS Dacia Mioveni 2012 – CSU Știința București
HC Zalău – Minaur Baia Mare

Etapa 6

SCM Craiova – Minaur Baia Mare
CSU Știința București – HC Zalău
CS Gloria 2018 Bistrița – CS Dacia Mioveni 2012
Rapid București – CSM Slatina
SCM Râmnicu Vâlcea – HC Dunărea Brăila
CSM Deva – CS Măgura Cisnădie
SCM Gloria Buzău – CSM București

Etapa 7

CSM București – SCM Craiova
CS Măgura Cisnădie – SCM Gloria Buzău
HC Dunărea Brăila – CSM Deva
CSM Slatina – SCM Râmnicu Vâlcea
CS Dacia Mioveni 2012 – Rapid București
HC Zalău – CS Gloria 2018 Bistrița
Minaur Baia Mare – CSU Știința București

Etapa 8

SCM Craiova – CSU Știința București
CS Gloria 2018 Bistrița – Minaur Baia Mare
Rapid București – HC Zalău
SCM Râmnicu Vâlcea – CS Dacia Mioveni 2012
CSM Deva – CSM Slatina
SCM Gloria Buzău – HC Dunărea Brăila
CSM București – CS Măgura Cisnădie

Etapa 9

CS Măgura Cisnădie – SCM Craiova
HC Dunărea Brăila – CSM București
CSM Slatina – SCM Gloria Buzău
CS Dacia Mioveni 2012 – CSM Deva
HC Zalău – SCM Râmnicu Vâlcea
Minaur Baia Mare – Rapid București
CSU Știința București – CS Gloria 2018 Bistrița

Etapa 10

SCM Craiova – CS Gloria 2018 Bistrița
Rapid București – CSU Știința București
SCM Râmnicu Vâlcea – Minaur Baia Mare
CSM Deva – HC Zalău
SCM Gloria Buzău – CS Dacia Mioveni 2012
CSM București – CSM Slatina
CS Măgura Cisnădie – HC Dunărea Brăila

Etapa 11

HC Dunărea Brăila – SCM Craiova
CSM Slatina – CS Măgura Cisnădie
CS Dacia Mioveni 2012 – CSM București
HC Zalău – SCM Gloria Buzău
Minaur Baia Mare – CSM Deva
CSU Știința București – SCM Râmnicu Vâlcea
CS Gloria 2018 Bistrița – Rapid București

Etapa 12

SCM Craiova – Rapid București
SCM Râmnicu Vâlcea – CS Gloria 2018 Bistrița
CSM Deva – CSU Știința București
SCM Gloria Buzău – Minaur Baia Mare
CSM București – HC Zalău
CS Măgura Cisnădie – CS Dacia Mioveni 2012
HC Dunărea Brăila – CSM Slatina

Etapa 13

CSM Slatina – SCM Craiova
CS Dacia Mioveni 2012 – HC Dunărea Brăila
HC Zalău – CS Măgura Cisnădie
Minaur Baia Mare – CSM București
CSU Știința București – SCM Gloria Buzău
CS Gloria 2018 Bistrița – CSM Deva
Rapid București – SCM Râmnicu Vâlcea

Distribuie postarea
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •