HC Dunărea Brăila a câștigat ultimul meci de la turneul de la București, ultimul al acestui sezon de Liga Florilor. În ciuda faptului că au obținut șase puncte în ultimele două jocuri, în care nu le-au avut la dispoziție pe multe dintre jucătoarele cărora le-au expirat contractele, echipa brăileană a terminat sezonul pe locul 8, cu 43 de puncte, departe de cupele europene. Conduse de pe bancă la ultimele două meciuri de profesorul Eugen Jelesneac, HC Dunărea a câștigat meciul cu Buzăul, echipă care a terminat sezonul pe locul 4, cu scorul de 31-29 (17-11).

HC Dunărea Brăila a deschis scorul prin tamires și apoi Buzăul a egalat la 1, după ce Iuganu a transformat o aruncare de la 7 metri. Brăila a trecut din nou la conducere după golul marcat de Kanaval, iar în minutul 5 s-a desprins la 3 goluri. În minutul 9, după golul marcat de Ichim, HC Dunărea s-a desprins la 5 goluri, scor 2-7, iar în minutul 12 diferența s-a mărit la 6 goluri, scor 3-9. În minutul 25 Brăila s-a distanțat la 7 goluri, scor 9-16, iar la pauză diferanța a fost de 6 goluri, cu un ultim gol marcat de Zamfirescu, 11-17.

În repriza a doua Gloria Buzău a marcat primele 3 goluri și în minutul 35 a redus handicapul al 3 goluri. Dunărea a marcat prima dată în partea a doua a meciului în minutul 36 prin Kanaval, iar Epureanu a majorat iar diferența la 5 goluri. În minutul 44 Gloria s-a apropiat la două goluri, scor 20-22, după un gol marcat de Subțirică pe contraatac. Brăila a reușit să se distanțeze din nou la 4 goluri, scor 24-28, după două goluri legate marcate de Mădălina Zamfirescu. La scorul de 28-30, Iuganu a încercat o boltă din extremă peste portarul Caraman, dar mingea a trecut pe lângă poartă, ratând astfel șansa de a se apropia la un gol cu un minut înaintea finalului de meci. Safta a marcat apoi pentru Brăila, iar scorul final a fost stabilit de golul marcat de Petruș.

Pentru HC Dunărea Brăila au marcat: Udriștioiu -8, Kanaval -7, Zamfirescu -5, Tamires -3, Epureanu -2, Safta -2, Ichim -2, Coteț -1, Dache -1. În poarta Brăilei, Șerban a avut 9 intervenții reușite.