Fotbaliștii de 7 ani de la Luceafărul Brăila s-a clasat pe locul 2 la Cupa Collage

Sâmbăta trecută, echipa grupei 2012 de la Luceafărul Brăila, pregătită de George Bălan, s-a clasat pe locul al doilea la ediţia 2019 a “Cupei Collage”.

Luceafărul a câştigat cu 7-0 partida cu Delta Tulcea şi cu 5-0 în disputa cu Junior Galaţi. Pentru locul întâi, formaţia brăileană jucat cu Metalul Constanţa, iar partida fost câştigată cu 4-0 de echipa organizatoare, Metalul.

Jucătorul echipei Luceafărul Brăila, Matei Baldovin a fost desemnat cel mai bun jucător al turneului de la Constanța.

Lotul echipei Luceafărul Brăila a fost: Matei Baldovin, Gabriel Teodorescu, Rareş Timofeer, Nicolas Ghiţă, Matei Pârlog, David Baciu, David Cristea, Matei Măzăreanu, Ştefan Pîcleanu.