Echipa școlii din Tichilești s-a calificat la faza zonală a ONSS la fotbal fete

În perioada 15-23.02.2020 s-a desfășurat Olimpiada Națională a Sportului Școlar la fotbal fete gimnaziu. La această competiție s-au înscris 11 echipe din județul Brăila, repartizate în două grupe.

În grupa A , echipa școlii din Ciocile s-a clasat pe primul loc, iar pe locul II, echipa școlii din Tudor Vladimirescu. În grupa B, primul loc l-a obținut echipa școlii din Râmnicelu, iar locul II, echipa școlii din Tichilești.

În semifinale, echipa școlii din Tichilești a câștigat cu 1-0 meciul cu echipa școlii din Ciocile, iar echipa școlii din Râmnicelu a învins echipa școlii Tudor Vladimirescu tot cu 1-0.

În finala mică școala din Ciocile câștigat cu 3-0 înfruntarea cu școala din Tudor Vladimirescu.

În finala mare școala din Tichilești a învins școala din Râmnicelu cu scorul de 2-0.