După 5 meciuri fără înfrângere, CS Făurei a cedat la Poseidon Limanu

CS Făurei s-a împotmolit la Mangalia, după cinci meciuri fără înfrângere. Echipa lui Bănel Nicoliță a pierdut cu 1-4 în fața celor de la Poseidon Limanu – 2 Mai, oboseala și lipsa unui lot numeros resimțindu-se pe deplin.

În penultima etapă a turului campionatului Ligii a 3-a seria a II-a, echipa fraților Nicoliță a clacat la Mangalia, în fața nou promovatei Poseidon Limanu – 2 Mai, echipă care înaintea acestei etape se afla la 3 puncte în spatele celor de la Făurei, la jumătatea clasamentului.

Poseidon Limanu a deschis scorul în minutul 13 prin Gheorghe Andreescu, pentru ca în minutul 24 Cezar Beșleagă să înscrie pentru 2-0. În minutul 35 Erdinci Cogali a majorat diferența și scorul la pauză a fost 3-0 pentru gazde.

În minutul 50 Bănel a trimis o pasă în adâncime pentru Fineas Roată, care a șutat din colțul careului mare, lateral dreapta, la colțul lung, și a marcat pentru 3-1. Mingea a lovit întâi stâlpul porții gazdelor și apoi a intrat în plasă.

În minutul 80 gazdele au refăcut diferența de 3 goluri prin reușita lui Robert Pâslaru.

După această înfrângere CS Făurei a coborât pe locul 10 în clasament, cu 17 puncte și golaveraj 20-23.

Pentru CS Făurei au jucat: A. Nicoliță – Agache, Drezaliu (min. 46 Băicoianu), Apostol, Mocanu – Fl. Bălan, B. Nicoliță, G. Dragomir (min. 78 R. Zainea), Al. Niță – F. Roată (min. 78 Dronea), S. Nicoliță.

În ultima etapă a turului Ligii a 3-a, CS Făurei va juca sâmbătă, 30 noiembrie, de la ora 14.00, pe teren propriu cu Înainte Modelu.