Silviu Mares 21 septembrie 2020

Marți, 22 septembrie, de la ora 16.30, se vor desfășura meciurile din etapa a II-a a Cupei României la fotbal- faza națională. În această etapă a competiției sunt implicate trei echipe brăilene, dintre care două se vor întâlni în meci direct.

Pe stadionul din Însurăței se vor întâlni Dacia Unirea Brăila și Viitorul Ianca, la doar 3 zile după meciul direct din campionat, meci câștigat de echipa pregătită de Laurențiu Ivan cu scorul de 2-1.

Meciul de Cupă va fi arbitrat la centru de Moroiță Andrei din Ploieşti, ajutat la cele două linii de Vasile Alexandru din Buzău și Răduță Gabriel din Ploieşti.

CS Făurei se va deplasa la Slobozia, acolo unde va întâlni pe Recolta Gheorghe Doja. Anul trecut echipa fraților Nicoliță a ajuns până în faza 16-imilor de finală, fiind eliminată de CS Mioveni și pot trece și anul acesta în etapele superioare.

Partida va fi condusă la centru de Diaconu Constantin Adrian din Bucureşti, ajutat de arbitrii asistenți Carson Marian din Constanţa și Ciocan Cosmin din Turnu Măgurele.

În caz de egalitate după 90 de minute de joc se vor juca două reprize a câte 15 minute de prelungiri, iar dacă egalitatea se va menține se va trece la loviturile de departajare.