Dacia Unirea a încheiat astăzi cantonamentul de la Poiana Brașov, cu un meci amical în compania celor de la Corona Brasov. Meciul, jucat pe stadionul ICIM din Brașov s-a încheiat cu victoria celor de la Corona cu scorul de 4-1 (3-0).

În primele 7 minute ale meciului Corona a marcat de 3 ori. Două greșeli individuale ale lui Paliu au dus la primele două goluri. În minutul 7 Păvălache a trimis slab o pasă la portar, portarul Tudor a ieșit și a intrat în clinci cu atacantul brașovenilor, dar acesta din urmă a câștigat duelul și a marcat pentru 3-0.

Brăilenii au intrat în joc, dar în ciuda ocaziilor create nu au reușit să înscrie până la pauză.

În repriza a doua, Dacia Unirea a marcat prin Narcis Ioniță, după o pasă primită de la Patrick Petre. Pe final de meci Corona a mai marcat un gol și a câștigat cu 4-1,

Dacia Unirea Brăila a jucat în formula: Tudor (min.46 A. Mihai) – Donzelli (min. 70 Gheorghiu), Paliu (min. 46 Moroianu), C. Stănciulescu (min. 60 Bădilaș), Păvălache (min. 46 Arnaud), Vîlceanu (min. 46 Cocîrlă), Lungu (min. 46 Apostolache), Apostol (min. 46 Ioniță), Patrick Petre – Duțu (min. 46 Sava), Batchabi (min. 46 R. Stănescu).

Următorul meci amical pentru Dacia Unirea Brăila este vineri, 19 februarie, cu ACSC Cazasu.