Vineri după amiază, pe terenul din Comuna Cazasu, Dacia Unirea Brăila a jucat un nou meci amical. Adversară le-a fost echipa ACSC Cazasu, care se pregătește în vederea eventualei începeri a campionatului din Liga a 4-a.

Dacia Unirea Brăila a câștigat cu 6-1 meciul cu ACSC Cazasu, iar până la următorul amical, programat sâmbătă, 27 februarie, vor pune accent pe antrenamente cu mingea.

Cazasu a deschis scorul, în urma unui autogol al lui Paliu, care a trimis în propria poartă o centrare a lui Matei. Dacia Unirea a marcat abia după jumătate de oră. Patrick Petre a primit o pasă pe culoar și a șutat de la marginea careului, pe lângă portar.

În repriza a doua, Duțu a marcat din 6 metri după o centrare a lui Petre, apoi, la o lovitură liberă executată de Patrick Petre, Sava a fost pe fază la respingerea în lateral a portarului și a marcat pentru 3-1. Golul 4 a fost marcat pe un contraatac de Batchabi, care a șutat cu stângul pe lângă portar. Duțu a transformat apoi o lovitură de pedeapsă, iar scorul final a fost stabilit de Sava, care singur cu portarul a marcat de la marginea careului.

Dacia Unirea a mai avut și alte ocazii de gol, irosite de Robu, Patrick Petre sau Raphael Stănescu.

În prima repriză Dacia Unirea a jucat în formula: Mihai – Cocîrlă, Paliu, Apostol, Stănciulescu – Robu, Ioniță, Lungu, Vîlceanu – Petre, Stănescu. În repriza a doua au jucat: Andrei – Donzelli, Moroianu, Arnaud, Păvălache – Sava, Apostolache, Apostol (min. 65 Gheorghiu), P. Petre (min. 60 Bădilaș)- Duțu, Batchabi.