CS Făurei neînvinsă de 5 etape

CS Făurei a continuat seria meciurilor bune și a ajuns la 5 jocuri fără înfrângere în Liga a 3-a. După înfrângerea neașteptată cu Dacia Unirea Brăila, CS Făurei a obținut 4 victorii la rând, iar în etapa a XIII-a a terminat la egalitate, scor 1-1, cu echipa de pe locul doi, Mostiștea Ulmu.

După un 0-0 la pauză, Moștiștea Ulmu, echipă aflată pe locul 2 înaintea acestei etape, a deschis scorul în minutul 48 prin Nicușor Filip. CS Făurei nu s-a predat și a alergat după egalare, pe care au reușit-o în minutul 75. Florin Bălan i-a pasat în dreapta lui Alexandru Niță, iar acesta a centrat în fața porții și Marius Mocanu a trimis în poarta celor de la Ulmu.

Pentru CS Făurei au jucat: A. Nicoliță – Al. Niță, Apostol, B. Nicoliță, M. Mocanu – Fl. Bălan, G. Dragomir (min. 90+1 Dronea), F. Roată, Băicoianu, Drezaliu – S. Nicoliță.

După acest rezultat echipa din Făurei se menține pe locul 9 în clasamentul seriei a II-a din Liga a 3-a, cu 17 puncte și golaveraj 19-19.

În etapa viitoare CS Făurei va juca în deplasare la Poseidon Limanu- 2 Mai, echipă aflată pe locul 10 cu 14 puncte.