Silviu Mares 23 septembrie 2020

CS Făurei s-a calificat în etapa a III-a a Cupei României după ce a eliminat-o pe Recolta Gheorghe Doja.

Fără Bănel și Stelică în primul 11, CS Făurei a fost condusă cu 1-0 la pauză, dar în repriza a doua au întors rezultatul, câștigând la final cu 3-2.

CS Făurei a egalat prin Fineas Roată, după o centrare de pe partea dreaptă a lui Stelică Nicoliță. Gazdele au revenit în avantaj prin golul marcat de Andrei, dintr-o poziție suspectă de offsaid. Câteva minute mai târziu Banu a trimis un șut centrare, la care nu a intervenit nimeni și mingea a intrat în poarta gazdelor. Golul victoriei celor de la Făurei a fost marcat de Stelică Nicoliță, după o pasă în adâncime venită de la Agache, iar vârful de atac al celor de la Făurei a șutat din partea stângă, la colțul lung, 3-2.

CS Făurei: Popescu – Banu, Apostol, Păduraru, Niță, M. Ion (min. 46 Bănel Nicoliță), Dumitru (min. 46 S. Nicoliță), B. Micu (min. 46 Savu), Roată – E. Moldoveanu (min. 70 Agache), Lungoci.