CS Făurei a pierdut amicalul cu Gloria Buzău după ce au condus la pauză

Miercuri, de la ora 11.00, pe stadionul din Râmnicu Sărat, CS Făurei a jucat un amical de lux cu echipa de Liga a 2-a, SCM Gloria Buzău. Echipa lui Bănel Nicoliță a condus la pauză cu 1-0, dar au cedat în repriza a doua și au pierdut cu 3-1.

CS Făurei a făcut un meci bun în compania echipei de Liga a 2-a, iar în prima repriză chiar a reușit să deschidă scorul. În minutul 33 Niță a recuperat o minge în propria jumătate de teren, a trecut de doi adversari și a trimis o pasă în adâncime pentru Stelică Nicoliță care a intrat în careu și din apropierea liniei de aut de poartă a trimis pe lângă portar, la colțul lung, dintr-un unghi aproape imposibil, 0-1.

Muștruluiți la pauză a antrenorul Ilie Stan, jucătorii Gloriei Buzău au intrat mai hotărâți după pauză. În minutul 50 Adi Chică-Roșa a insistat la o minge și l-a deposedat pe Bănel Nicoliță în colțul careului de 16 metri. Atacantul Gloriei a intrat în careu și a șutat de la 10 metri, pe colțul scurt, învingându-l pe portarul Radu, 1-1.

În minutul 63, o centrare de pe dreapta l-a depășit pe Bănel Nicoliță care nu a putut să respingă cu capul și mingea a ajuns la 10 metri la A. Ignat, care a reluat din voleu la colțul lung, aproape de vinclu, 2-1.

În minutul 90 Gloria Buzău a marcat pentru 3-1 după un penalty transformat de Gavrilă, care a șutat lângă bara din stânga portarului, în timp ce radu s-a aruncat în partea opusă.

CS Făurei a început meciul cu următoarea echipă: Daniel Radu – M. Mocanu, B. Nicoliță, M. Badea, S. Agache – Al. Niță, M. Paraschiv, M. Dulă, B. Micu – S. Nicoliță, M. Ion. Au mai jucat: Arnold, Passi, M. Grigore, Al. Petrescu, Șt. Ciobanu, Fl. Bertea.