• Politică de confidențialitate
  • Termeni si conditii
  • Contact
luni, 8, august 2022
No Result
View All Result
ProBraila
  • Actualitate
  • Politica
  • Administratie
  • Sport
  • Cultura
  • Economie
  • Interviuri
  • Social
  • Actualitate
  • Politica
  • Administratie
  • Sport
  • Cultura
  • Economie
  • Interviuri
  • Social
No Result
View All Result
ProBraila
Home ProBr

Criminalul femeii din Brăila a fost arestat preventiv pentru 30 de zile

21/06/2019
in ProBr
Timp de citire:2 mins read
A A
0
Criminalul femeii din Brăila a fost arestat preventiv pentru 30 de zile
0
Distribuiri
0
Vizualizări
Share on FacebookShare on TwitterShare on Whatsapp

Bărbatul de 75 ani care a ucis-o şi tranşat-o pe femeia de 67 ani, din Brăila, și al cărei cadavru a fost găsit pe marginea drumului de centură din municipiul Galaţi, a fost astăzi arestat preventiv pentru 30 de zile.

Magistraţii Tribunalului Galaţi au admis propunerea Parchetului de pe lângă Tribunalul Galaţi de arestare preventivă pentru 30 de zile în cazul bărbatului de 75 ani sub aspectul săvârşirii infracţiunii de omor şi profanare de cadavre sau morminte.

Femeia găsită decedată ar fi avut parte o moarte violentă, mâinile şi picioarele fiindu-i secţionate de corp şi puse lângă cadavru, în saci.

ArticoleSimilare

No Content Available

Potrivit purtătorului de cuvânt al Parchetului de pe lângă Tribunalul Galaţi, Liliana Istrate, crima s-a petrecut în apartamentul suspectului, un bărbat de 75 ani, din Galați, care i-a aplicat femeii de 67 ani trei lovituri de cuţit în zona vitală. Ulterior, cadavrul a fost tranşat în cadă, pus în saci şi dus pe marginea drumului de centură, unde a fost găsit în noaptea de miercuri spre joi.

După cum a mărturisit în faţa procurorilor, Vasile Tofan a pus bucăţile de cadavru în patru saci de rafie, după care a dus sacii, unul câte unul, în zona cimitirului Sf. Lazăr (în apropiere de centura ocolitoare a oraşului Galați) şi i-a lăsat lângă un gard. După aceea, criminalul a făcut curăţenie în apartament şi a plecat într-un sat din judeţul Bacău, unde are o casă primită moştenire şi în care locuieşte din când în când. Dumitra Plopeanu era căutată din data de 18 iunie, atunci când sora ei a reclamat la Poliţia din Brăila că aceasta plecase de acasă pe 16 iunie, într-o destinaţie necunoscută, şi că nu mai răspundea la mobil.

Etichete: Criminalul femeii din Brăila a fost arestat preventiv pentru 30 de zile
ShareTweetSend
No Result
View All Result

Articole recente

  • Viitorul Ianca învinsă de Recolta Gheorghe Doja după ce a condus la pauză 07/08/2022
  • Rezultatele primei zile în Campionatul Național de Dirt-Track și Cupa CSM Brăila pentru copii și juniori 07/08/2022
  • Căruță lovită de un autoturism pe DN2B. Patru persoane din căruță au fost rănite 06/08/2022
  • Internat la psihiatrie după ce a provocat scandal într-o farmacie 06/08/2022
  • Programul meciurilor echipelor brăilene în Turul 1 al Cupei României la fotbal 06/08/2022
  • Dacia Unirea Brăila a câștigat cu 8-2 amicalul cu buzoienii de la AS Unirea Stâlpu 06/08/2022

FlashScore Liga 2 

  • Politică de confidențialitate
  • Termeni si conditii
  • Contact
Telefon: +40 788 760 194

© Probr.ro 2022. Created by IMCreative.ro.

No Result
View All Result
  • Actualitate
  • Politica
  • Administratie
  • Sport
  • Cultura
  • Economie
  • Interviuri
  • Social

© Probr.ro 2022. Created by IMCreative.ro.

Folosim cookie-uri pentru a vă îmbunătăți experiența pe site-ul nostru. Navigând pe acest site web, sunteți de acord cu utilizarea noastră de cookie-uri.
Go to mobile version