Bănel Nicoliță l-a învins pe Sorin Frunză

CS Făurei și-a trecut în cont o nouă victorie în meciurile amicale, după ce sâmbătă după amiază au câștigat cu 3-0 (2-0) meciul cu liderul Ligii a 4-a gălățene, Avântul Valea Mărului. Toate cele trei goluri au fost marcate de Stelică Nicoliță.

A fost un meci frumos, cu o întâlnire între doi jucători care au jucat în Liga Campionilor, Bănel Nicoliță și Sorin Frunză. Echipa gălățeană, cu multe nume noi în lot, a dominat în prima repriză, dar valoarea ehipei lui Bănel Nicoliță a făcut ca la pauză scorul să fie 2-0 pentru CS Făurei. 15 copii care au primit mingi cu autografele jucătorilor Bănel Nicoliță și Sorin Frunză.

Primul gol marcat de Stelică Nicoliță a venit după o pasă în adâncime a lui Agache. Stelică a preluat și a șutat la colțul lung, în dreapta portarului, 1-0. Golul doi a fost marcat după o pasă primită de Stelică Nicoliță de la Marius Mocanu. Atacantul celor de la Făurei a driblat doi adversari și a șutat la colțul lung, 2-0.

În repriza a doua Avântul Valea Mărului a avut două ocazii la șuturile lui Sorin Frunză, dar cei care au marcat au fost tot cei de la Făurei. Stelică a primit o pasă în marginea careului de 16 metri, a preluat cu stângul și apoi a șutat cu dreptul marcând pentru 3-0.

CS Făurei a început în următoarea formulă: Radu – Niță, Agache, Grigore, Mocanu – Petrescu, B. Nicoliță, Dulă, Ștefan – S. Nicoliță, Mihai Ion. La pauză au intrat Passi și Arnold, iar din minutul 70 au mai intrat Aurel Nicoliță, R. Zainea și Micu.