Silviu Mares 19 septembrie 2020

Sportul Chiscani a înregistrat al doilea eșec consecutiv pe teren propriu, tot a 3 goluri diferență. Echipa condusă de Georgel Pascu a fost învinsă vineri seara la Chiscani de CSM Rm. Sărat, scor 0-3 (0-1), într-un meci contând pentru etapa a II-a din seria a II-a a Ligii a 3-a.

Dacă în prima etapă au reușit să înscrie de trei ori, în meciul cu performera primei etape s-a încheiat fără gol marcat pentru Sportul Chiscani. Pentru cei de la CSM Râmnicu Sărat au marcat Andrei Cîmpeanu în minutele 25 și 59 și Constantin Marius Pasa în minutul 68.

Sportul Chiscani a început meciul în formula: Cătălin Constandache – M. Iordache, V. Baciu, S. Sima, M. Pascu – Cr. Pascu, A. Crăciun (min. 80 I. Giol), I. Huțu, V. Vortolomei (min. 63 E. Ion), M. Pârlițeanu (min. 45 G. Chihaia), Cr. Ciocan (min. 63 M. Bolozan). Antrenor: Georgel Pascu

Sâmbăta viitoare, Sportul Chiscani va juca în deplasare, la Avântul Valea Mărului, echipă cu care s-a întâlnit și la barajul de promovare în Liga a 3-a, meci încheiat la egalitate după timpul regulamentar de joc.