Duminică, 4 mai, de la oa 13.00, în Sala Polivalentă Danubius din Brăila, ACS Cuza Pirates Brăila va întâlni pe CS Politehnica Iași, în etapa a 8-a din Gupa 3 pentru clasament al Ligii 1 la baschet masculin.
Echipa brăileană, pregătită de Mircea Totolici, va încerca să își ia revanșa în fața ieșenilor, care în tur au câștigat cu 63-40. În sezonul trecut Politehnica Iași a ratat la un coș promovarea în Liga Națională.
După acest meci echipa de seniori de la Cuza Pirates Brăila mai are de jucat încă 3 partide. Pe 11 mai va juca în deplasare cu CS Județean Prahova Ploiești, pe 13 mai, de la 15.30, va juca la Gheorghieni, restanța cu CSS VSK Antares Gheorgheni, iar în ultima etapă, pe 20 mai, va juca la Brăila, cu ABC Leii București.
