Sâmbătă, 15 aprilie, s-au jucat două din cele 3 meciuri din etapa a 21-a din Liga a 4-a, penultima a sezonului regular. Al treilea meci, derby-ul dintre Victoria Traian și viitorul Cireșu, se va juca miercuri, 19 aprilie, de la ora 18.00, pe terenul Mircea Ceicu din comuna Traian.
ACS Comunal Cazasu a câștigat cu 3-1 (2-0) meciul cu Dinamic Unirea. Pentru învingători au marcat: S. Ion (8), M. Gologan (42), Luchian (88). Golul oaspeților a fost marcat de V. Tănase în minutul 63.
Pe terenul din comuna Romanu, Daous Dava 2018 Brăila a învins cu scor de tenis pe CS Făurei, 6-0 (2-0). Au marcat: G. Novac (11, 78), Aurel Crăciun (12), M. Nicolau (54, 57), S. Simion (88).
Tricolorul Lanurile și Sportul Chiscani au câștigat la masa verde meciurile pe care trebuiau să le joace, cu AFC Urleasca, respectiv Voința Vișani, iar Viitorul Șuțești a stat în această etapă.
În ultima etapă Victoria Traian și Viitorul Șuțești nu vor juca, urmând să obțină cele 3 puncte în urma retragerilor din campionat ale celor de la Voința Vișani, respectiv AFC Urleasca. CS Făurei și-a încheiat și ea meciurile din sezonul regular.
