Aseară, la ora 18:30, polițiști din cadrul Serviciului Rutier l-au oprit în trafic, pentru control, pe un bărbat, în vârstă de 34 de ani, din satul Urleasca, comuna Traian, în timp ce conducea o autoutilitară pe raza localității de domiciliu.
În urma verificărilor efectuate în baza de date, polițiștii au constatat faptul că cel aflat la volan nu posedă permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.
De asemenea, acesta a fost testat cu aparatul etilotest, rezultând faptul că avea în aerul expirat o îmbibație alcoolică de 1,06 mg/l. Acesta a fost condus la spital pentru recoltarea probelor de sânge, în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei.
Pe numele său a fost întocmit dosar penal și se continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducerea unui vehicul fără permis de conducere și conducerea unui vehicul sub influența alcoolului.