Update: Marți, 24 mai, în jurul orei 11.00, minora a revenit la domiciliu, iar conform informațiilor furnizate de Biroul de presă al IPJ Brăila aceasta nu a fost victima niciunei infracțiuni.
Luni seară, la ora 21:00, la sediul I.P.J. Brăila s-a prezentat o femeie, din municipiul Brăila, care a sesizat faptul că fiica sa, NEAGU ANA MARIA, în vârstă de 15 ani, a plecat în mod voluntar, în cursul aceleiași zile, de la domiciliul bunicii, iar până în prezent nu a mai revenit.
Semnalmente: înălțime 170 cm, 50 de kg., constituție atletică, ochi căprui, păr castaniu, lung până la nivelul umerilor, fără semne particulare.
Îmbrăcăminte: tricou negru, colanți de culoare negru și adidași de culoare roz.
Pentru NEAGU ANA MARIA a fost solicitată căutarea la nivel naţional și internațional.
Persoanele care pot oferi informaţii despre locul în care aceasta se află sunt rugate să apeleze numărul de urgenţă gratuit 112 sau să se adreseze celei mai apropiate unităţi de poliţie!
