Vasile Teodor Lupșa, legitimat la CSM Brăila – medalie de argint la Cupa României la box pentru seniori U22

Sâmbătă, 18 mai, în Sala Sporturilor a CSM Brăila, din strada Carantina, s-au desfășurat finalele Cupei României la box pentru seniori U22. CSM Brăila au obținut o medalie de argint, la categoria 57 kg.

Vasile Teodor Lupșa, legitimat la CSM Brăila, a câștigat medalia de argint la categoria 57 kg. El l-a învins în semifinale pe Cornel Andrei Botezatu, dar a pierdut finala cu hunedoreanul Daniel Gîrleanu (legitimat acum la CS Vâlcea), fratele lui Cosmin Gîrleanu, singurul boxer român calificat la Jocurile Olimpice de la Tokyo.

Ceilalți 11 câștigători ai ediției din acest an a Cupei României la box pentru seniori U22 sunt: