Rezultatele și autorii golurilor meciurilor din etapa a 13-a a Ligii a 4-a

Sâmbătă, 26 noiembrie, s-au jucat cele 5 partide din etapa a XIII-a din Liga a 4-a, a doua a returului. În urma acestor meciuri, Victoria Traian a revenit pe primul loc, profitând de faptul că Viitorul Cireșu, echipa care se afla pe primul loc înaintea acestei etape, a stat. Scorul etapei a fost realizat de Voința Vișani, învingătoare cu 10-0 în meciul cu CS Făurei. Golgheterul etapei a fost Andrei Lucian Cojocaru, de la Voința Vișani, cu câte patru goluri marcate.

Rezultatele și autorii golurilor în meciurile din etapa a 13-a a Ligii a 4-a:

AFC Urleasca – ACS Comunal Cazasu 1-1 (0-1). Oaspeții au deschis scorul în minutul 12, prin pascale, iar Urleasca a egalat în minutul 64, prin R. Popescu.

Viitorul Șuțești – Sportul Chiscani 6-1 (4-0). Au marcat: I. Matei (13, 30, 50), D. Tiutiu (32), I. Huțu (40), Al. Colniceanu (89), respectiv S. Sima (81).

Tricolorul Lanurile – Victoria Traian 0-8 (0-5). Au marcat: Căldăruș (5, 36), I. Șerbănescu (12), Dobrin (24), Goleanu (44), Păduraru (61), Paul Ioan (64), Dumitru (89).

Dinamic Unirea – Daous Dava 2018 Brăila 0-5 (0-1). Au marcat: Peltea (39), Boitaș (56), M. Ghiță (68), Căpriță (84, 90).

Voința Vișani – CS Făurei 10-0 (3-0). Au marcat: Cojocaru (5, 71, 76, 81), L. Radu (32), Nazâru (43, 57), Manea (73), Fodulu (79), Călin (88).

După 13 etape, pe primul loc este Victoria Traian, cu 31 de puncte, urmată de Viitorul Șuțești cu 30 de puncte, ambele cu câte 12 meciuri jucate. Pe locul 3 este Viitorul Cireșu, cu 29 de puncte, din 11 meciuri jucate, fiind singura echipă neînvinsă.