Rezultatele și autorii golurilor la meciurile din etapa a IV-a din Liga a 5-a

Liga a 5-a a programat sâmbătă și duminică meciurile din etapa a 4-a a celor două serii. Două meciuri au fost amânate, iar în celelalte 13 punctele au fost împărțite între echipele gazdă și oaspete, fiecare cu câte 6 victorii, iar un singur meci s-a încheiat la egalitate. Scorul etapei a fost realizat de ACS Bordei Verde, care s-a impus cu 8-0 în meciul cu Comagrim Dudești.

Rezultate înregistrate în seria I din Liga a 5-a:

Dinamo Măxineni – Stanriz Stăncuța 2-0 (2-0). Au marcat: Ivan (15), Iul. Durbacă (25)

Siretul Vădeni – Dunărea Gropeni 2-5 (2-2). Au marcat: Măxineanu (7, 40), respectiv Streche (15, 28), Crețu (48, 80), Cristescu (61)

Dacia Bertești – Voința Plopu 5-1 (3-0). Au marcat: Ganea (1, 41), Orășanu (39), Constantin (76), Pană (85), respectiv Tăbîrcă (47). La echipa din Plopu, în repriza a doua a intrat pe teren și Dinu Toader, care încă mai joacă la vârsta de 55 de ani.

ACS Comunal Cazasu II – Dunărea Tichilești 2-3 (1-1). Au marcat: Avramescu (8), Murgean (89), respectiv Fl. Sfârtoc (35, 54), A. Dobrotă (72)

Victoria Traian II – Spicul Râmnicelu 4-2 (1-1). Au marcat: S. Șerbănescu (37), I. Șerbănescu (85), Căldăruș (89), Tănăsuică (90+2), respectiv Toboșaru (41), Răileanu (58)

Suporter Club Brăila – Romgal Romanu 0-2 (0-2). Au marcat: Puia (6) și Mureșanu (35)

Meciurile Gloria Movila Miresii – Tractorul Viziru și Șoimii Tudor Vladimirescu – AFC Urleasca II au fost amânate.

Pe primul loc în seria I este AFC Urleasca II, cu 9 puncte, din 3 meciuri jucate, urmată de Dunărea Tichilești, tot cu 9 puncte, dar din 4 meciuri jucate. Pe locul 3 este Romgal Romanu, cu 8 puncte, echipă neînvinsă după 4 etape.

Rezultate înregistrate în seria a II-a din Liga a 5-a:

Voința Racovița – victoria Dedulești 0-1 (0-1). Singurul gol al meciului a fost un autogol al lui Șerbănoiu în minutul 37.

Viitorul Șuțești II – AS Jirlău 2-2 (0-1). Oaspeții au avut 0-2 prin golurile marcate de A. Belmega în minutul 10 și M. Bulancea în minutul 54. Gazdele au reușit să revină și să egaleze prin golurile marcate de Nicolae (73) și Vizireanu (78)

Spicul Zăvoaia – Voința Bărăganu 1-3 (1-1). Au marcat: Popa (25), respectiv Cîrjan (12), Lupu (57), G. Leșu (87)

Voința Făurei Sat – Viitorul Galbenu 3-1 (2-1). Au marcat: D. Simionescu (4), V. Turcu (27), A. Văceanu (90+2), respectiv Marian Feraru (26)

Unirea Gradiștea – Voința Surdila Găiseanca 1-4 (0-2). Au marcat: Neculai (49), respectiv R. Barbu (25), L. Barbu (35, 81), C. Bădără (67)

ACS Bordei Verde – Comagrim Dudești 8-0 (4-0). Au marcat: G. Gherghișan (35, 60), D. Cristea (38, 45+1), G. Moisoiu (42, 66), M. Moise (56, 71)

Viitorul Însurăței – CS Local Mircea Vodă 4-3 (1-1). Au marcat: Pănescu (23), Vially Gheorghiță (56, 82), M. Dantes (79), respectiv Fuior (14, 48, 90)

Pe primele două locuri se află ACS Bordei Verde și Voința Făurei sat, ambele cu câte 9 puncte din 3 meciuri jucate. Pe locul 3 se află Viitorul Galbenu cu 7 puncte din 4 meciuri, iar pe locul 4 este Voința Bărăganu, cu 7 puncte, din 4 meciuri jucate.