Rezultate înregistrate în meciurile desfășurate la sfârșitul săptămânii trecute în Liga a 5-a

După ce două săptămâni la rând în Liga a 5-a nu s-au jucat decât câte 4 meciuri din cauza vremii nefavorabile, în weekendul trecut s-au disputat etape complete în cele două serii. În seria I s-au jucat meciurile din etapa a 12-a, iar în seria a II-a meciurile din etapa a 13-a. Scorul etapei a fost realizat de AS Jirlău, care a câștigat cu 11-2 meciul cu Unirea Grădiștea.

Rezultate înregistrate în etapa a 12-a din seria I a Ligii a 5-a:

Spicul Râmnicelu – Romgal Romanu 2-3 (2-1). Au marcat: Baciu (31), Ceamă (35), respectiv Surdeanu (13), Mureșan (55), Bordeianu (85)

Victoria Traian II – Dinamo Măxineni 5-1 (4-1). Au marcat: I. Șerbănescu (10), Tănăsuică (14, 52), Cl. Ene (38), Stafie (41), respectiv Val Durbacă (45).

Siretul Vădeni – ACS Comunal Cazasu II 5-0 (2-0). Au marcat: Dumitru (38, 42), Burlacu (54), Dorașcu (61), M. Ciobanu (72)

Gloria Movila Miresii – Dunărea Gropeni 2-0 (1-9). Au marcat: Peticaru (37), Spiță (87)

Voința Plopu – Șoimii Tudor Vladimirescu 7-2 (4-1). Au marcat: Predescu (15), Dinu (27, 40, 75), Dogărescu (43), Călin (78), Vizireanu (90+1), respectiv Gherghișan (6), Val. Buzea (60)

AFC Tufești – Stanriz Stăncuța 1-4 (0-1). Au marcat: Naiman (55), respectiv Manea (19), Mirescu (52), Banciu (87), Moisescu (90+5)

Dunărea Tichilești – Dinamic Unirea 2-2 (0-2). Au marcat: I. Micu (62), Fl. Sfârtoc (81), respectiv Tănase (25), Răstoacă (44).

În seria I, pe primul loc se află AFC Urleasca, cu 30 de puncte din 12 meciuri jucate, cu 9 victorii și 3 remize. Pe locul 2, cu 28 de puncte, din 11 meciuri jucate, se află Victoria Traian II, iar pe locul 3, cu 25 de puncte, din 12 meciuri jucate, se află Dunărea Gropeni. Pe locul 4, cu 23 de puncte, din 11 meciuri jucate, se află Stanriz Stăncuța.

Rezultate înregistrate în etapa a 13-a din seria a II-a a Ligii a 5-a:

AS Jirlău – Unirea Grădiștea 11-2 (3-0). Au marcat: Marius Bulancea (2, 35), Pescaru (41, 62), Voicilă (47), Dunose (60, 89), Crîngașu (69), Bălan (75, 79), Rusu (77), respectiv Cristea (57), Sofron (86)

AS Ulmu – Dacia Bertești 2-3 (1-1). Au marcat: Caraiman (26); Frățică (74), respectiv Chiosa (3), George Capbun (65, 90)

Tractorul Viziru – Comagrim Dudești 2-2 (0-2). Au marcat: Cojocaru (47), N. Stoican (68), respectiv Ciocan (40), Țurcan (45).

Voința Vișani – Voința Surdila Găiseanca 4-1 (1-0). Au marcat: C. Sîrbu (2), Fudulu (54), Perian (71), Al. Nazîru (76), respectiv Ed. Vlăducă (47)

Voința Bărăganu – Victoria Dedulești 1-4 (1-2). Au marcat: Zeca (3), respectiv Strîmbeanu (8), Bratosin (22), Bărbieru (66(, R. Feraru (82)

Spicul Zăvoaia – Voința Făurei Sat 4-7 (3-4). Au marcat: Bercu (10), Buricea (29, 61), Burlacu 42), respectiv Dumitru (20, 43, 76), Brătuleanu (25), C. Ion (36), V. Vlaicu (autogol 40), Mitache (51).

CS Local Mircea Vodă – Voința Racovița 3-0 (0-0). Au marcat: Pamfil (53), Lungu (61), Cobzaru (81)

Pe primul loc în seri a II-a se află AS Jirlău cu 31 de puncte, urmată de Voința Vișani, cu 27 de puncte, și Tractorul Viziru, tot cu 27 de puncte, dar un joc mai puțin.

Exit mobile version