Remiză obținută de Viitorul Ianca în amicalul cu Dunărea Călărași

Miercuri, 10 august, de la ora 10.30, pe stadionul „Ion Comșa” din Călărași, viitorul Ianca a jucat un nou meci amical, cu Dunărea Călărași, echipă antrenată de Gheorghe Mihali, după ce a retrogradat în Liga a 3-a. Meciul s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

Dunărea Călărași a deschis scorul în minutul 20 și au intrat în avantaj la pauză, scor 1-0. În minutul 85 Vladimir Cozman a fost faultat în careu și s-a dictat penalty pentru Viitorul Ianca. Marius Dima a executat și a marcat, restabilind egaliatea și rezultatul final al meciului, 1-1.

Viitorul Ianca a jucat în următoarea formulă: A. Mihai – M. Iordache (min. 70 L. Coteț), I. Comșa (min. 70 D. Popa), M. Moroianu (min. 70 G. Chihaia), R. Păvălache (min. 70 Șt. Cazacu) – R. Șoptică (min. 70 R. Ciochină), Ad. Postolea, C. Chivu, A. Petrache (min. 70 R. Băluță) – C. Ciucureanu (min. 70 V. Cozman) – M. Coman (min. 70 M. Dima). Antrenor: Adrian Baldovin.