HC Dunărea Brăila va începe Liga Florilor cu două meciuri în deplasare

Miercuri, 19 iunie, la sediul Federației Române de Handbal, a avut loc tragerea la sorți a etapelor sezonului 2024-2025 al Ligii Florilor. HC Dunărea Brăila va debuta în noul sezon în deplasare, la Rm. Vâlcea, iar în etapa a doua vor juca tot în deplasare, cu HC Zalău. Primul meci pe teren propriu va fi în etapa a 3-a, cu Corona Brașov. Prima etapă este programată pe 1 septembrie 2024.

Programul Ligii Naționale de handbal feminin, sezon 2024/25

Etapa 1

Gloria Bistrița v HC Zalău

Gloria Buzău v CSM Tg. Jiu

Rapid București v Măgura Cisnădie

SCM U Craiova v CSM Slatina

CSM București v CSM Iași

Minaur Baia Mare v CSM Corona Brașov

SCM Rm. Vâlcea v HC Dunărea Brăila

Etapa 2

HC Zalău v HC Dunărea Brăila

CSM Corona Brașov v SCM Rm. Vâlcea

CSM Iași v Minaur Baia Mare

CSM Slatina v CSM București

Măgura Cisnădie v SCM U Craiova

CSM Tg. Jiu v Rapid București

Gloria Bistrița v Gloria Buzău

Etapa 3

Gloria Buzău v HC Zalău

Rapid București v Gloria Bistrița

SCM U Craiova v CSM Tg. Jiu

CSM București v Măgura Cisnădie

Minaur Baia Mare v CSM Slatina

SCM Rm. Vâlcea v CSM Iași

HC Dunărea Brăila v CSM Corona Brașov

Etapa 4

HC Zalău v CSM Corona Brașov

CSM Iași v HC Dunărea Brăila

CSM Slatina v SCM Rm. Vâlcea

Măgura Cisnădie v Minaur Baia Mare

CSM Tg. Jiu v CSM București

Gloria Bistrița v SCM U Craiova

Gloria Buzău v Rapid București

Etapa 5

Rapid București v HC Zalău

SCM U Craiova v Gloria Buzău

CSM București v Gloria Bistrița

Minaur Baia Mare v CSM Tg. Jiu

SCM Rm. Vâlcea v Măgura Cisnădie

HC Dunărea Brăila v CSM Slatina

CSM Corona Brașov v CSM Iași

Etapa 6

HC Zalău v CSM Iași

CSM Slatina v CSM Corona Brașov

Magura Cisnădie v HC Dunărea Brăila

CSM Tg. Jiu v SCM Rm. Vâlcea

Gloria Bistrița v Minaur Baia Mare

Gloria Buzău v CSM București

Rapid București v SCM U Craiova

Etapa 7

SCM U Craiova v HC Zalău

CSM București v Rapid București

Minaur Baia Mare v Gloria Buzău

SCM Rm. Vâlcea v Gloria Bistrița

HC Dunărea Brăila v CSM Tg. Jiu

CSM Corona Brașov v Măgura Cisnădie

CSM Iași v CSM Slatina

Etapa 8

HC Zalău v CSM Slatina

Măgura Cisnădie v CSM Iași

CSM Tg. Jiu v CSM Corona Brașov

Gloria Bistrița v HC Dunărea Brăila

Gloria Buzău v SCM Rm. Vâlcea

Rapid București v Minaur Baia Mare

SCM U Craiova v CSM București

Etapa 9

CSM București v HC Zalău

Minaur Baia Mare v SCM U Craiova

SCM Rm. Vâlcea v Rapid București

HC Dunărea Brăila v Gloria Buzău

CSM Corona Brașov v Gloria Bistrița

CSM Iași v CSM Tg. Jiu

CSM Slatina v Măgura Cisnădie

Etapa 10

HC Zalău v Măgura Cisnădie

CSM Tg. Jiu v CSM Slatina

Gloria Bistrița v CSM Iași

Gloria Buzău v CSM Corona Brașov

Rapid București v HC Dunărea Brăila

SCM U Craiova v SCM Rm. Vâlcea

CSM București v Minaur Baia Mare

Etapa 11

Minaur Baia Mare v HC Zalău

SCM Rm. Vâlcea v CSM București

HC Dunărea Brăila v SCM U Craiova

CSM Corona Brașov v Rapid București

CSM Iași v Gloria Buzău

CSM Slatina v Gloria Bistrița

Măgura Cisnădie v CSM Tg. Jiu

Etapa 12

HC Zalău v CSM Tg. Jiu

Gloria Bistrița v Măgura Cisnădie

Gloria Buzău v CSM Slatina

Rapid București v CSM Iași

SCM U Craiova v CSM Corona Brașov

CSM București v HC Dunărea Brăila

Minaur Baia Mare v SCM Rm. Vâlcea

Etapa 13

SCM Rm. Vâlcea v HC Zalău

HC Dunărea Brăila v Minaur Baia Mare

CSM Corona Brașov v CSM București

CSM Iași v SCM U Craiova

CSM Slatina v Rapid București

Măgura Cisnădie v Gloria Buzău

CSM Tg. Jiu v Gloria Bistrița

Exit mobile version